Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Родительское пособие, декретные при аресте счета

Родительское пособие, декретные при аресте счета 10.11.2015 13:22 #3993

  • Лидия
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 4
  • Репутация: 0
Добрый день,

У меня арестован счет. Имущества нет. Жду ребенка. Работаю.
Может ли суд. исполнитель забрать декретные и в дальнейшем родительское пособие, если зарплаты не хватает для погашения всего долга?

Спасибо.
Изменено: 10.11.2015 13:22 от Лидия.

Re: Родительское пособие, декретные при аресте счета 14.11.2015 21:31 #3996

  • Veiko
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 3
  • Репутация: 0
Так здесь есть ответы на всё это svoboda.ee/index.php/registreeri/arest-dokhodov

Re: Родительское пособие, декретные при аресте счета 15.11.2015 06:04 #3998

  • Олег Гогин
  • Вне сайта
  • Администрация форума
  • Постов: 1586
  • Репутация: 41
Здравствуйте,
Для того, чтобы вы могли пользоваться деньгами, не подлежащими аресту, надо написать заявление судебному исполнителю, указав свои доходы и нр банковского счёта, на котором просите не арестовывать указанную вами сумму.
Руководитель портала www.svoboda.ee.

Re: Родительское пособие, декретные при аресте счета 16.11.2015 09:38 #4003

  • Лидия
  • Вне сайта
  • Новый участник
  • Постов: 4
  • Репутация: 0
Я правильно поняла из пункта (2), что если я буду в отпуске по уходу за ребенком и получать vanemahüvitis, а другого дохода у меня нет, то судебный исполнитель имеет право забрать эти деньги?

§ 131. Sissetulek, millele ei saa pöörata sissenõuet
(1) Sissenõuet ei saa pöörata järgmistele sissetulekutele:
1) riiklikud peretoetused;
2) puudega inimese sotsiaaltoetus;
3) sotsiaaltoetus sotsiaalhoolekande seaduse tähenduses;
4) kunstliku viljastamise ja embrüokaitse seaduse § 351 lõike 3 alusel makstav hüvitis;
5) Eesti Töötukassa kaudu makstud töötutoetus, stipendium, sõidu- ja majutustoetus ning toetus ettevõtluse alustamiseks;
6) kehavigastuse või terviserikke tekitamise tõttu makstav hüvitis, välja arvatud hüvitis kaotatud sissetuleku eest, ja mittevaralise kahju hüvitis;
7) seadusel põhinev elatis;
vanemahüvitis;
9) rahaline ravikindlustushüvitis ravikindlustuse seaduse tähenduses, välja arvatud ajutise töövõimetuse hüvitis;
10) riiklik pension seaduses sätestatud ulatuses;
11) vanglast vabanemise toetus.
[RT I, 14.03.2011, 1 - jõust. 24.03.2011]
(2) Kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii sissenõudja nõude täielikule rahuldamisele ning kui arestimine on nõude liiki ja sissetuleku suurust arvestades õiglane, võib käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 6–8 nimetatud sissetulekutele pöörata sissenõude sissenõudja avalduse alusel. Kohtutäitur kuulab enne otsuse tegemist võimaluse korral võlgniku ära.

Re: Родительское пособие, декретные при аресте счета 19.11.2015 07:13 #4011

  • Олег Гогин
  • Вне сайта
  • Администрация форума
  • Постов: 1586
  • Репутация: 41
(2) Kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii sissenõudja nõude täielikule rahuldamisele ning kui arestimine on nõude liiki ja sissetuleku suurust arvestades õiglane, võib käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 6–8 nimetatud sissetulekutele pöörata sissenõude sissenõudja avalduse alusel. Kohtutäitur kuulab enne otsuse tegemist võimaluse korral võlgniku ära.

Исходя из этого пункта, судебный исполнитель может арестовать родительскую зарплату, но при этом он всё равно должен будет вам оставить доход в размере минимальной з/платы плюс 1/3 на ребёнка.
Т.е. 390 евро + 130 евро = 520 евро. Для этого вам надо написать cуд.исполнителю заявление.
Руководитель портала www.svoboda.ee.
Изменено: 19.11.2015 07:13 от Олег Гогин.
  • Страница:
  • 1
Время создания страницы: 0.27 секунд